Dezinfekcia

 

Pred samotnou dezinfekciou je potrebné v priestore sauny povysávať alebo pozametať mechanické nečistoty. Miesta ktoré prichádzajú do priameho styku s ľudským telom ako sú steny sauny, lavice a podlaha je potrebné ošetriť dezinfekčnými prostriedkami.

Bežná údržba
by mala byť minimálne 1 krát za mesiac (záleží od frekvencie používania). Drevo umyjeme čistiacim prostriedkom s antibakteriálnym účinkom – CHEMOSAN. V prípade parnej sauny odporúčame umývanie a dezinfekciu vždy po použití sauny, čím zabránite nepríjemnému zápachu.

Dezinfekčný prostriedok
zriedime podľa návodu na potrebnú koncentráciu v závislosti od účelu použitia. Roztok nanášame na drevo stien a lavíc hubkou alebo vlhkou handrou tak, aby povrch nezostával mokrý, čo by mohlo spôsobiť sčernanie dreva. Keramické obklady v parných saunách utrieme mokrou handrou alebo hubkou. Na vyčistenie podlahy je potrebné použiť CHEMOSAN s vyššou koncentráciou, alebo použiť prostriedok MODRÁ VODA CHLÓR. Po použití tohto dezinfekčného prostriedku je potrebné brať do úvahy fakt, že dočasne zanechá v saunovom priestore chlórový zápach.

Drevo by sa malo ďalej ošetriť PARAFÍNOVÝM OLEJOM, ktorý ho chráni pred špinou a vlhkosťou.

Chýba Vám bazénová chémia či dezinfekcia do sauny? Vyplňte meno a email a my Vás budeme telefonicky a mailom kontaktovať:

Meno: Tel.: Email:
Pôvodná cena