FAQ často kladené otázky

 

Čo je pH vody?

pH vody, hovorí o kyslosti alebo zásaditosti prostredia ( v našom prípade vody). Neutrálne prostredie je pri hodnote pH 7. Od 0 do 7 je prostredie kyslé. Od 7 do 14 je prostredie zásadité. Ideálna hodnota pH pre účinnosť chlórových prostriedkov na dezinfekciu vody je 7,2 – 7,6.

Sú tabletky zdravotne nezávadné v suchom stave?

Chemikálie pre úpravu vody pri použití na čo sú určené (úprava vody), nie sú zdravotne závadné. Pokiaľ by ich niekto chcel použiť v suchom stave na niečo iné ( požívať ...) sú samozrejme škodlivé v zmysle výstražných upozornení v karte bezpečnostných údajov = KBU. Každé belenie je označené etiketou, na ktorej sú výstražné znaky, ktoré hovoria o nebezpečnosti daného prípravku. Dóza je vybavená poistným otváraním.

Je kvapalná chémia lepšia ako prášková?

Účinok kvapalnej aj tuhej (tabletky) chémie sú rovnaké, záleží na systéme ktorým je bazén vybavený.

Je bezchlórová chémia zdravšia?

Bezchlórová chémia je určená pre úpravu vody v uzavretých objektoch, napríklad bazény v rodinných domoch, pretože nespôsobujú v rámci budovy chlórový zápach. So zdravotnou závadnosťou a porovnávaním s chlórovou bazénovou chémiou to nemá nič spoločné.

Čo je to vločkovač - flokulant a načo je dobrý?

Zakalenie vody, ktorú spôsobujú rôzne vonkajšie vplyvy, je zapríčinené drobnými čiastočkami. Pridaním flokulantu sa tieto čiastočky zrážajú, zhlukujú, a následne ich pri cirkulácii vody zachytáva filter.

Mám v bazéne riasy. Máte prípravok na ich odstránenie?

ALBA SUPER, alebo tableta s polyfunkčným účinkom BILAYER TABLET.

Do bazénu sa dostali alkoholické látky. Ako ich odstránim?

Alkohol vo vode nie je nijako nebezpečný, pokiaľ máme na mysli etylalkohol. Pokiaľ by jeho koncentrácia bola taká, že znemožňuje kúpanie, je potrebné vodu vymeniť.

Môžem mať alergickú reakciu na niektoré vaše prípravky?

Je to individuálne, a nie je to o našich prípravkoch, ale samozrejme že môže vplyvom chemikálií vzniknúť alergická reakcia.

Musím vedieť tvrdosť vody pred použitím chémie?

Nie je to nevyhnutný údaj.

Pri väčšom odbere je u vás možné dostať zľavu?

ÁNO. Kontaktujte nás.

Ako mám skladovať tablety na ďalšie použitie?

V uzavretej originálnej dóze v suchu.

Prehnal som dávkovanie. Čo teraz?

Záleží na tom že čo je prehnané. Pokiaľ sa jedná o pH mínus, pridáme pH plus alebo naopak, tak aby sme sa dostali na požadovanú hodnotu pH 7,2 – 7,6. Pri predávkovaní chlóru sú dve možnosti, a to počkať, alebo pridať pH mínus, a chórová chemikália zreaguje, pričom chór vyprchá.

Je potrebné na zimu bazén chemicky upraviť?

Prípravky na zazimovanie bazénu zatiaľ neponúkame. Možno je najlepšie a najmenej nákladné ho vypustiť.

Chýba Vám bazénová chémia či dezinfekcia do sauny? Vyplňte meno a email a my Vás budeme telefonicky a mailom kontaktovať:

Meno: Tel.: Email:
Pôvodná cena