Úprava vody v bazéne

 

Na naplnenie bazéna možno použiť tak vodu z vodovodu ako aj vodu zo studne. Pre úpravu vody v bazéne je potrebné dodržiavať niekoľko základných zásad. Po dôkladnom vyčistení bazénu, ktoré sme popísali v predchádzajúcej kapitole je ďalším dôležitým krokom zmeranie a nastavenie pH. Bazénová voda by mala mať pH v rozmedzí 7,2 – 7,6, kedy je účinnosť chlórovaných dezinfekčných prostriedkov najvyššia.

Na meranie hodnoty pH je možné použiť INDIKÁTOROVÉ PAPIERIKY PHAN 6,0-7,5 alebo PHAN 6,6-8,1. Meranie je možné vykonať aj inými indikačnými papierikmi určených na meranie pH, alebo jednoduchým digitálnym pH metrom. V prípade že pH vody je pod 7,2 je potrebné pridať prostriedok MODRÁ VODA pH PLUS. Pre zvýšenie hodnoty pH o 0,1 v 10 m3 vody pridáme 100 g prostriedku rozpusteného v 3-5 L vody, ktorú vylejeme čo najbližšie k ústiu nasávania do filtra.

V prípade že je pH väčšie ako 7,6 je potrebné do vody pridať prípravok MODRÁ VODA pH MÍNUS, alebo Modrá voda prášok pH MÍNUS. Pre zníženie hodnoty pH o 0,1 je potrebné pridať cca 0,1 L na 10 m3 vody v bazéne.

Po úprave pH vody v bazéne môžeme pristúpiť k dezinfekcii bazénovej vody. Môžeme ju urobiť pomocou tekutých prípravkov, sypkých alebo prípravkami vo forme tabliet.

Na prvotnú dezinfekciu odporúčame použiť práškový (granulát) prostriedok MODRÁ VODA ŠOK. Odporúčaná dávka je 60-90 g/ 10 m3. Na každodennú dezinfekciu odporúčame použitie tekutých prostriedkov, alebo prostriedkov vo forme tabletiek.

Tekutý prostriedok MODRÁ VODA CHLÓR zabezpečuje chlór potrebný na dezinfekciu a zároveň zabezpečuje koncentráciu tzv. voľného chlóru, ktorý je potrebný na kontinuálnu dezinfekciu v bazéne. Ideálna koncentrácia voľného chlóru je 0,3-0,5 mg/ L, pričom hodnota pH musí byť stále v intervale 7,2-7,6.

Druhou možnosťou ako zabezpečiť dezinfekciu bazénu sú tabletky SLOW DISSOLVING TABLET, ktoré sa vkladajú do plaváka na chórové tablety. Tieto tabletky sa pomaly rozpúšťajú čím zabezpečujú potrebnú hladinu chlóru v bazéne, pričom je ideálne ak je cirkulácia vody v bazéne zabezpečená čerpadlom.

Ďalší problém na ktorý je pri údržbe bazénu potrebné myslieť sú nečistoty, ktoré zapríčiňujú zakalenie vody. Prostriedok MODRÁ VODA FLOKULANT zabezpečí zrážanie a zhlukovanie týchto nečistôt. Tieto zhluky potom zachytí filter cez ktorý cirkuluje bazénová voda, alebo necháme cca 10-12 hodín vodu v bazéne v pokoji, zhluky klesnú na dno bazéna ktoré môžete vysávačom na to určeným z dna povysávať. Dávkovanie flokulantu je cca 20 - 300 ml/ 10 m3.

Komplexnú údržbu bazénovej vody je možné do značnej miery zabezpečiť tabletkami, ktoré zabezpečujú viacero funkcií.

Chýba Vám bazénová chémia či dezinfekcia do sauny? Vyplňte meno a email a my Vás budeme telefonicky a mailom kontaktovať:

Meno: Tel.: Email:
Pôvodná cena